LITOTRYPSJA WEWNĄTRZNACZYNIOWA IVL

SHOCKWAVE

Technologia IVL integruje w sobie:

moc niszczenia zwapnień poprzez litotrypsję + urządzenie oparte na prostym i znanym w Twojej praktyce zawodowej  urządzeniu balonowym.

Aparat Shockwave  skompilowano na platformie tradycyjnego cewnika balonowego, które najpierw wykorzystuje pulsacyjną energię mechaniczną zabiegu litotrypsji (w celu zakłócenia ciągłości nagromadzonego wapnia, przy minimalizacji uszkodzenia tkanki miękkiej),  aby następnie zintegrowanym balonem doprowadzić do dylatacji zmiany, przywracając prawidłowy przepływ krwi pacjenta.

CEWNIK IVL

Cewnik IVL jest skonstruowany i dostarczony dokładnie w ten sposób co tradycyjne balony angioplastyczne. Cewnik posiada proksymalne i dystalne markery, w celu identyfikacji umieszczenia balonu w pożądanej pozycji zmiany naczyniowej. W momencie włączenia przycisku start, zminiaturyzowane emitery litotrypsji generują energię mechaniczną wzdłuż i na całej średnicy balonu.

KABEL ŁĄCZĄCY IVL

Cewnik balonowy można w prosty sposób podłączyć do konektora IVL. Puls litotrypsji jest aktywowany za pomoca przycisku znajdującego się na konektorze.

GENERATOR IVL

Mały, zasilany bateryjnie generator jest podłączony do cewnika balonowego za pomocą konektora. Dzięki zaawansowanej technologii i chipowi programującemu znajdującemu się na każdym cewniku balonowym, nie ma potrzeby ustawiania ŻADNYCH parametrów ze względu na wielkość balonu.

SHOCKWAVE. NOWE SPOJRZENIE NA ZABIEGI ATEREKTOMII

POZNAJ NAS BLIŻEJ

POCZĄTEK ZABIEGU

Balon wprowadzony do naczynia w prawidłową pozycję zmiany miażdżycowej doprowadza do pre-dylatacji pod ciśnieniem 4 atmosfer. Rozpoczyna się inicjacja impulsów.

PODCZAS ZABIEGU

Rozprowadzane impulsy mechaniczne działają w sposób selektywny, rozchodząc się od struktury balonu do otaczających tkanek miękkich. W momencie kontaktu ze zmianą miażdżycową, doprowadzają wapno do tysiąca mikro-pęknięć ich struktury, nie uszkadzając przy tym tkanek miękkich.

KONIEC ZABIEGU

Po zniszczeniu struktury zwapnienia, można dokonać angioplastyki tym samym balonem, do pożądanych rezultatów klinicznych, na jakie pozwala nam średnica leczonego naczynia.

ZAPRASZAMY DO OBEJRZENIA ANIMACJI SHOCKWAVE: